Jesteś tutaj: Home » Kultura » Teatr » Teatr Dramatyczny zaprasza na spektakl Allegro Moderato 

Teatr Dramatyczny zaprasza na spektakl Allegro Moderato

 

 

 

 

Szymon Bogacz

 
ALLEGRO MODERATO

26,27 września

Ewa gra na oboju zajmuje się rodziną i pracą. Okazuje się, że ma wlasne potrzeby i marzenia, chce zmienić swoje życie. Jednak jak wysoka jest cena wolności? Jak znaleźć własne ja? .

Reżyseria: Krzysztof Rekowski
Scenograf: Maciej Chojnacki
Muzyka: Marcin Mirowski
Asystent reżysera: Mateusz Karoń.

Obsada:

Ewa - Dominika Ostałowska
Pani od pianina,
Mama - Elżbieta Kijowska
Pan od oboju, Nowy pan od oboju, Profesor, Nauczyciel, Konduktor, Winston - Zdzisław Wardejn
Dziewczynka - Anna Stela
Mężczyzna w garniturze,
Biznesmen, Kolega– Bartosz Woźny / Mariusz Drężek.

„Do pewnego momentu postać Ewy jest symbolem człowieka, który żyje nie dla siebie, ale pod dyktando innych. W jakiejś mierze jest to dla niej dobre i, co chcę podkreślić, prawdopodobnie życie takich ludzi (większości z nas?) jest łatwiejsze. Nie trzeba się martwić o to, co trzeba robić w życiu, nie trzeba zastanawiać się, czy jest się dobrym, czy wybitnym, a może tylko przeciętnym." – mówi Szymon Bogacz..To jest tekst o dążeniu do wolności, która polega na byciu sobą bez względu na oczekiwania i oceny innych ludzi. Ta droga jest niebezpieczna i nigdy nie wiadomo, czy warto nią iść do końca. Bohaterka tego nie wie. Tekst Szymona Bogacza również nie odpowiada na te pytania, ale na pewno zachęca, by zadać je sobie samemu. – mówi Krzysztof Rekowski, reżyser spektaklu. 


To jest tekst o dążeniu do wolności, która polega na byciu sobą bez względu na oczekiwania i oceny innych ludzi. Ta droga jest niebezpieczna i nigdy nie wiadomo, czy warto nią iść do końca. Bohaterka tego nie wie. Tekst Szymona Bogacza również nie odpowiada na te pytania, ale na pewno zachęca, by zadać je sobie samemu. – mówi Krzysztof Rekowski, reżyser spektaklu. 

---