Jesteś tutaj: Home » Kultura » Teatr » Teatr Dramatyczny zaprasza na spektakl Sex Machine 

Teatr Dramatyczny zaprasza na spektakl Sex Machine

Teatr Dramatyczny

Tomasz Man

 

 

 

Tomasz Man
 

SEX MACHINE

 

21,22 września Teatr Dramatyczny


Kochająca matka nie potrafii zaakceptować niezależności syna. Emocjonalny szantaż, kontrolowanie, groźby, manipulacja. Nie wiemy jak daleko się posunie w walce o dominacje nad synem zwłaszcza gdy jej przedstawi swoją narzeczoną?  
„Sex Machine” porusza problem toksycznego rodzicielstwa. Pokazuje cienką granicę między miłością a zawłaszczeniem wolności. 

Sztuka napisana jest, jak tragedia grecka, której jedną z podstawowych cech było opisanie złamania społecznego tabu, przekroczenia granic moralnych szkodliwych dla "polis". - mówi Tomasz Man.

Problem odcięcia pępowiny, zerwania uzależniających nas więzów, opuszczenia rodzinnego azylu to problem każdego z nas. Zarówno nas-dzieci jak i nas-rodziców, bo pępowinę możemy przecież przeginać z dwóch stron. Wydaje mi się, że to temat aktualny w kulturze Zachodu, gdzie statystycznie na rodzinę przypada jedno dziecko, w nim pokłada się ogromne nadzieje, projektuje na nim własne marzenia, w konsekwencji odpowiedzialne rodzicielstwo zastępując nadopiekuńczością. I to temat nadal bardzo aktualny w polskiej tradycji wielopokoleniowych "mafii rodzinnych", gdzie dziadkowie wychowują wnuki, a dzieciom z poczucia obowiązku nie przyszłoby nawet na myśl, by oddać rodziców do domu starców  - mówi Adam Nalepa.Występują:
 
Matka - Joanna Jeżewska 
Narzeczona - Anna Smołowik 
Syn - Bartosz Mazur
Przyjaciel - Zdzisław Wardejn

Chór:
Agnieszka Drumińska,
Izabela Gwizdak,
Danuta Nagórna,
Krystyna Wolańska,
Grzegorz Sierzputowski 


Reżyseria - Adam Nalepa
Scenografia – Jan Kozikowski
Muzyka – Marcin Mirowski
Kierownictwo produkcji - Magdalena Romańska
Asystent reżysera - Julian Potrzebny
Wolontariat - Emilia Borowska

---