Jesteś tutaj: Home » Kultura » Teatr » Teatr na Woli zaprasza na spektakl Kamasutra 

Teatr na Woli zaprasza na spektakl Kamasutra

Sztuka Aldony Figury 

Kamasutra

 

 

 

„Kamasutra” to z pewnością jeden z najbardziej znanych traktatów filozoficznych na świecie, który uczy pięknej sztuki miłości. Tę naukę postanowiła zaprezentować na teatralnej scenie Aldona Figura.

 
Spektakl „Kamasutra” został wyreżyserowany na podstawie przekładu autorstwa profesora Marii Krzysztofa Byrskiego. Sztuka została stworzona w taki sposób, aby jej przekaz mógł dotrzeć do każdego, bez względu na wiek oraz poglądy. Na scenie zobaczymy między innymi Małgorzatę Rożniatowską, Joannę Jeżewską czy Marcina Sitka. Scenografia jest niezwykle prosta - cały spektakl toczy się na jednym wielkim łożu. Mimo tych skromnych środków, Janowi Kozikowskiemu, scenografowi, udało się osiągnąć bardzo przykuwający wzrok efekt. Ciekawostką spektaklu jest także sam przekaz treści znanej książki napisanej w końcu w języku poetyckim, często trudno zrozumiałym dla współczesnego widza.

Dzięki ciekawej adaptacji Edyty Dudy-Olechowskiej mamy tu do czynienia z bardzo aktualnym kontekstem, jako że tłem do tej opowieści jest domowa impreza playboya, stawiającego swoje pierwsze kroki w sferze seksu.
Na deskach Teatru Na Woli, odbywało się już wiele spektakli, które odbiły się dużym echem po całym kraju. Sztuka Aldony Figury zbiera tym razem dosyć skrajne recenzje. Bez wątpienia jednak spektakl dobrze się ogląda, a panujący na scenie pozytywny nastrój z lekkością przenosi się na całą widownię. 
Kamasutra
Reżyseria: Aldona Figura
Teatr na Woli

Źródło: http://tixar.pl/

---